HAKKIMIZDA

İLİM

AMEL

İHLAS

Hakkımızda

Toplum düzeni insanların Fethi ve Refahı için gönderilmiş Peygamberlerin en şanlı ve sonuncusu olan hatemen nebiyyin MUHAMMED MUSTAFA (SALLALLAHÜ ALEYHİ VESELLEM)’in bu kutlu yolunu İMAYDER olarak devam ettirme çabası içerisinde hafta içi hergün hanım kardeşlerimize sohbet, Arapça, Fıkıh, Tefsir, Hadis, hafta içi her akşam ve hafta sonları tam gün olmak üzere erkek kardeşlerimize programlar düzenliyoruz.

Ramazanı şerifte iftar ve sahur programları, erzak çalışmaları, yaz kuran kursu, ümre ve hac faaliyetleri hizmetleri ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ehli Sünnet vel Cemaat inanç esaslarının ve amelinin yıpratılmaya çalışıldığı son dönemlerde güçlü bir ses olarak toplumların gelecek nesillere itikadı ve ameli düzgün dürüst insanların var olması için İMAYDER olarak bu sahada bizlerde varız ve var olacağız diyoruz.

Başarı ALLAHTAN’dır.

Tahriçe

Soylu bir geçmişe dayanan Ehli sünnet vel cemaatin kalesi konumunda olan ‘’İSMAİLAĞA CEMAATİNİN’’ gönüllü erlerinin önderliğinde bir araya gelinerek Gaziosmanpaşa, Pazariçi, semtinde 2003 yılında açılan derneğimiz ‘’KIYMETLİ ADAM’’ rahmetli SAİT ALTUNBİZ Hoca Efendinin vefatından sonra kurumsal bir çatı altında İMAYDER olarak hizmetlerini geliştirmiş ve bu hizmetlerde ilk günkü heyecanı ile devam eden bir dernek olmuştur.

DIŞ GÜÇLER,

 

Selamü Aleyküm :

 

Yaşamış olduğumuz bu cennet vatanı her türlü hainlik, fitne ve fesatlar ile yıkmaya çalışmışlardır.

Geçici olarak kısmende olsa başarmışlar fakat asla ve kat'a amaçlarına, bu milletin var olan Peygamber, Ehlullah, ve Vatan sevgisi devam ettiği müddetçe payidar olamayacaklardır.

Geçici olan şu dunya hayatını Allah ve Rasulünun razı geleceği şekilde yaşama ve yaşatma gayesi dileği ile sevgi ve saygılarımmı sunarım.

 

ATİLLA YÜKSEK, Genel Başkan

VİZYON

İLİM AMEL İHLAS düsturu ile Ehli Sünnet vel Cemaat itikad ve amelinin tüm dünyaya yayılmasında İMAYDER olarak yer almaktadır.

MİSYON

Müslümanlar üzerinde oynanan ayrıştırıcı faaliyetlere karşı İMAYDER olarak Ehli sünnet vel cemaat çizgisinde hayırlı hizmetler ve vatan sevgisi ile Çanakkale Şehitlerinin mirası olarak şanlı Peygamberimizin yolunu devam ettirmeye gayret sarf ediyoruz.

Yönetim Kurulu

Harun Gündüz

Genel Sekreter

Cem Topal

Başkan Yardımcısı

Atilla Yüksek

Genel Başkan

Derneğimiz

İMAYDER

KONUM

SAYILARLA İMAYDER

0
Kuruluş Tarih

‘’İSMAİLAĞA CEMAATİNİN’’ gönüllü
erler tarafından kuruldu.

0
Temsilcilik

İstanbul ve Ankara illerimizde
faaliyet göstermekte.

0%
Genç

Derneğimizin yüzde 70'ı
34 yaşın altında.